Żywa lekcja o lesie w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie

4 listopada 2021r. na zaproszenie p. Edyty Kowalkowskiej i p. Katarzyny Chmielewskiej – Jeziorskiej przybyli do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie uczniowie wraz nauczycielami Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie-Osadzie. Przeprowadzili warsztaty przyrodniczo – leśne, których celem było upowszechnienie wiedzy o ekosystemie leśnym oraz propagowanie postaw aktywnego uczestnictwa w ochronie przyrody. Uczniowie klas 3A, 3B, 3C, 5A, 8A i 8B posłuchali gry na rogu myśliwskim, poznali sztukę wabienia jeleni, rozpoznawali dźwięki wydawane przez zwierzęta leśne, rozwiązywali zagadki oraz nauczyli się terminologii związanej z życiem lasu. Każdy uczeń mógł dokładnie obejrzeć poroże sarny, jelenia i innych zwierząt. To spotkanie było dowodem na to, że zajęcia nie muszą odbywać się na łonie przyrody, aby mieć możliwość poznania ciekawych zjawisk z życia lasu.

Data dodania: 2021-11-08 22:57:39
Data edycji: 2021-11-08 23:01:19