Zimowe ''Spotkanie z poezją''

W piątek 15 grudnia w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski "Spotkanie z poezją" skierowany do uczniów klas I-III. Każdą klasę reprezentowało dwoje uczniów, którzy recytowali wiersze o tematyce zimowo-świątecznej. Oceny wszystkich osób biorących udział w konkursie dokonało Jury w składzie: - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 pani Jolanta Tyl - radna, opiekun Młodzieżowej Rady Miasta w Mławie, emerytowany nauczyciel języka polskiego, autorka książki „Pani o Zulinku. Rzecz o Zuzannie Morawskiej”. p. Zofia Kazimierska - nauczyciel bibliotekarz pani Katarzyna Chmielewska-Jeziorska. Jury oceniało wykonanie wierszy, a ocenie podlegało: tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu, ogólny wyraz artystyczny. Artyści zaprezentowali utwory wielu znanych poetów, takich jak między innymi: Tadeusz Kubiak, Wanda Chotomska czy Ludwik Jerzy Kern. Wielu z nich przygotowało specjalne stroje dopasowane do tematyki recytowanych wierszy. Wszyscy wystąpili naprawdę wspaniale i dlatego jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. W trakcie podejmowania tych trudnych decyzji czas umilali publiczności występami muzycznymi uczniowie klasy 2a i 1b śpiewając piosenki zimowo-świąteczne w języku polskim i francuskim oraz uczennica klasy 4b Julka Chojnacka. Po burzliwych naradach przyznano dwa wyróżnienia dla: Maxima Lemy z oddziału przygotowawczego oraz dla Adama Jędrzejewskiego z klasy 2b. III miejsce zajęła Marta Sobotka z klasy 3a, II miejsce Pola Petecka z klasy 1b, a pierwsze miejsce zostało przyznane dwóm uczennicom: Kai Wiśniewskiej z klasy 1c oraz Mai Kowalskiej z klasy 3b. Wygrani i wyróżnieni otrzymali między innymi nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki. Spotkanie poprawadzili debiutując w tej roli: Pola Mól z klasy 1b oraz Dominik Kaszubiecki z klasy 2a. Organizatorkami konkursu były: wychowawczyni klasy 2a pani Olga Meredyk, wychowawczyni klasy 1b pani Milena Pieńdyk-Skalińska, nauczyciel bibliotekarz pani Katarzyna Chmielewska-Jeziorska oraz nauczyciel współorganizujący kształcenie pani Lidia Zakrzewska. Spotkanie z poezją…Tak naprawdę można powiedzieć że było to zimowe spotkanie, a nawet świąteczne spotkanie z poezją, bo przecież Boże Narodzenie tuż, tuż, a ten świąteczny nastrój z pewnością udzielił się zarówno uczestnikom konkursu jak i całej publiczności. Gratulujemy serdecznie nagrodzonym oraz wszystkim recytującym!

Data dodania: 2023-12-19 10:06:38
Data edycji: 2023-12-19 10:11:38