Zdrowe odżywianie – spotkanie z dietetyczką

21 kwietnia gościliśmy w naszej szkole dietetyczkę Justynę Koronowską. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I-III. Głównym celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia. Dietetyczka przygotowała interesującą pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną. Dzieci dowiedziały się, w jakich produktach szukać poszczególnych witamin, a także przypomniały sobie piramidę żywienia. Ekspertka omówiła produkty żywnościowe na kolejnych piętrach piramidy, od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które powinny znaleźć się w naszej diecie w niewielkich ilościach. Uczniowie uświadomili sobie, jak ważną rolę odgrywają dobrze skomponowane posiłki. Uzyskali też informacje na temat zdrowego drugiego śniadania. Dietetyczka podkreśliła, że szczególne znaczenie w codziennej diecie mają owoce i warzywa. Dzieci wykazały duże zainteresowanie tematem i obiecały pani Justynie, że następnego dnia w ich kanapnikach pojawią się tylko zdrowe przekąski.

Data dodania: 2022-04-27 13:30:40
Data edycji: 2022-04-27 13:47:49