Zainspirowani Ferencem Molnarem

Uczniowie klasy 5a zainspirowani lekturą „Chłopcy z Placu Broni” stworzyli drużyny, które na wzór bohaterów książki miały swą nazwę, regulamin, okrzyk. Każdy członek grupy wyróżniał się charakterystycznym przezwiskiem i pełnił określoną funkcję. W wyniku zespołowej pracy powstały zatem drużyny: „Pomocnych dłoni”,  „Złotych orłów”, „Nasza paczka”, „Niebieskie bandamy”. Cel  działania tych zespołów przeszedł najśmielsze oczekiwania, bowiem piątoklasiści zawarli w swoich regulaminach m.in. pomoc zwierzętom, wsparcie słabszych uczniów w nauce, pomoc biednym, bezdomnym ludziom oraz ochronę  środowiska, mórz i planet. To świadczy o wrażliwości i empatii uczniów, ponadto nieobce są im problemy globalne. Uczniowie przygotowali piękne chorągiewki, plakaty, odznaki i szczegółowo zaprezentowali swą grupę. W dzisiejszych czasach niewielu nastolatków tworzy zgrane podwórkowe paczki, natomiast uczniowie klasy 5a udowodnili, że przy odrobinie chęci i zaangażowania można się świetnie bawić.

Data dodania: 2022-12-02 08:19:51
Data edycji: 2022-12-02 08:21:39