Zabawy sensoplastyczne

Dnia 24.04.2024r. w ramach współpracy między placówkami do naszej szkoły przybyli goście ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mławie na zajęcia sensoplastyczne. Celem zajęć była zabawa, a także integracja uczniów. Panie przygotowały szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykorzystać w terapii SI. Uczestnicy prowadzili palcami elementy zanurzone w żelu do wyznaczonych celów. Podczas wspólnie spędzanego czasu, dzieciaki szukały w pudełku z ryżem słodkich niespodzianek. Każde z nich było bardzo ciekawe, co wyciągnie z pojemnika. Uczniowie byli poszukiwaczami zaginionych żab w misce pełnej żelowych kulek, a także mieli okazję zapoznać się z pianką sensoryczną, która oprócz ciekawej konsystencji miała przyjemny zapach. Wykonywaliśmy kolorowe ciasto z mąki ziemniaczanej. Zabawa ta, przyniosła pozytywny efekt, ponieważ niektóre dzieci z nadwrażliwością dotykową, ku zaskoczeniu swoich opiekunów odważyło się dotknąć rozsypanych produktów. Nasze zabawy przenieśliśmy na dywan, na którym każdy uczestnik po wysłuchaniu rymowanki odgadywał dźwięki, jakie wydają poszczególne zwierzęta. Wspólnie zgadywaliśmy, w którym z balonów znajduje się groch, fasola, ryż i makaron. Na koniec naszego spotkania z pomocą pań wykonaliśmy balonowe gniotki, które każde dziecko zabrało ze sobą do domu. Uśmiechom, radości i ciekawości nie było końca. Bardzo dziękujemy naszym Gościom za przybycie i zapraszamy ponownie!.

Data dodania: 2024-04-26 06:12:50
Data edycji: 2024-04-26 06:14:26