Z WIZYTĄ W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W MŁAWIE

Uczniowie klasy Ib w piątek 7 czerwca wybrali się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Celem wizyty było przybliżenie uczniom pracy strażaka, uświadomienie uczniom przyczyn powstawania pożarów oraz przekazanie wiedzy jak postępować w przypadku niebezpieczeństwa. Uczniowie poznali zadania i obowiązki strażaków oraz dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Dowiedzieli się, że praca strażaka jest trudna, a czasami bardzo niebezpieczna. Uczniowie zobaczyli, a niektórzy chłopcy nawet przymierzyli strój strażaka gotowego do akcji. Pierwszoklasiści obejrzeli ponadto sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Największą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich, oraz lanie wody ze strażackich węży. Strażacy przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy. Uczniowie pełni emocji i wrażeń wracali do szkoły.

#laboratoriaprzyszlosci

Data dodania: 2024-06-10 08:15:44