Z tabliczką mnożenia za pan brat

W czwartek, 6 października, w naszej szkole swoje święto obchodziła tabliczka mnożenia. Od godziny 900  uczniowie klasy 6a sprawdzali jej znajomość wśród mieszkańców Mławy. Okazało się, że 80%  egzaminowanych przechodniów doskonale znało tabliczkę mnożenia. Uczniowie klas III popisywali się swoją wiedzą podczas przerwy 1035-1045, natomiast uczniowie klas IV-VIII – podczas przerwy 1130 -1145. Każdy mógł wylosować kartkę z przykładami, uzupełnić ją i oddać do sprawdzenia. Bezbłędnie uzupełniony los gwarantował uzyskanie certyfikatu, czyli tytułu eksperta tabliczki mnożenia.

10 października przeprowadzono konkurs „Z tabliczką mnożenia za pan brat” dla czteroosobowych drużyn z klas IV i V.  Uczniowie dopasowywali do kart z wynikami karty z działaniami. Był to świetny sprawdzian znajomości tabliczki mnożenia oraz umiejętności działania pod presją czasu.

Wyniki konkursu drużynowego:

I miejsce –  klasa 5a

II miejsce – klasa 4b

III miejsce – klasa 4c

Wyłoniono również indywidualnych ekspertów, pracujących szybko i bezbłędnie:

I miejsce – Robert Jurkiewicz klasa 5b

II miejsce – Marcel Rudziński klasa 4c