XIX Kampania Białych Serc

Kampania Białych Serc za nami. To już XIX Kampania Białych Serc. Przez osiemnaście lat działanie to porusza różnego rodzaju tematy dotyczące zagrożeń, jakie czyhają szczególnie na dzieci i młodzież. Zaczynając od tych związanych z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, gier komputerowych, hazardu, a kończąc na ważnych, czasami trudnych tematach, jak, choćby samobójstwa wśród dzieci i młodzieży.
Hasło tegorocznej edycji brzmi „Kto z kim przestaje, takim się staje”.
W tym roku przestrzegaliśmy młodzież i dzieci przed negatywnym wpływem środowiska rówieśniczego, którego efektem końcowym może być wejście na drogę prowadzącą do uzależnienia np. od narkotyków.
My jako społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie również działamy pod hasłem „Kto z kim przestaje, takim się staje” tworząc łańcuch białych serc. A to tylko jedna z akcji w ramach kampanii. Wzięliśmy udział w zbiórce środków higienicznych dla bezdomnych. Młodzież rozdawała zdrowe przekąski w postaci jabłek oraz odbył się dzień przytulania. To jednak nie jedyne z naszych działań. Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem kampanii białe serduszka pojawiły się w oknach naszej szkoły na znak przeciwdziałania uzależnieniom oraz przemocy.
Nie możemy być obojętni na przemoc, uzależnienia i inne zagrożenia współczesnego świata.

Data dodania: 2023-10-22 20:33:40
Data edycji: 2023-10-22 20:34:15