''WYRZUTKI I ICH SKUTKI. CZY WIESZ JAK SEGREGOWAĆ''

Uczniowie klas II-III zostali zaproszeni przed Urząd Miasta Mława do wzięła udziału w kampanii edukacyjnej pn. "Czy wiesz jak segregować". Celem kampanii jest pokazanie uczniom, że mają realny wpływ na środowisko, a w szczególności poprzez prawidłową segregację śmieci oraz wdrażanie idei recyklingu. Kampania oparta jest na wydanym specjalnie w tym celu przez Urząd Miasta Mława komiksie pt: "Wyrzutki i ich skutki. Czy wiesz jak segregować". To graficzna opowieść o czwórce postaci Pestce, Alku, Szkle i Mówce - odpadkach, które trafiają do kosza na zmieszane śmieci. Każda z postaci reprezentuje inną frakcję odpadów segregowanych, dlatego wspólnie wędrują przez miasto Mława, aby znaleźć odpowiednie kosze.

Data dodania: 2023-10-12 20:43:19
Data edycji: 2023-10-12 20:54:55