WYRUSZ!

Pod takim hasłem 17 września odbyła się 40. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Tegoroczne hasło nawiązywało do postaci św. Stanisława Kostki, który „wyruszył” w drogę z Wiednia do Rzymu, podążając za wolą Bożą i za własnymi marzeniami. Ma być również zachętą dla młodzieży do wyruszenia w drogę na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w 2023 roku. Pielgrzymka rozpoczęła się w Przasnyszu mszą św. pod przewodnictwem ks. biskupa Mirosława Milewskiego, po której dzieci poszły do Rostkowa – miejsca narodzenia ich patrona. Po dotarciu do celu mogły wziąć udział w festynie św. Stanisława Kostki i grze terenowej, dzięki której jeszcze bliżej poznały swojego patrona.

Data dodania: 2022-09-19 21:18:05
Data edycji: 2022-09-19 21:19:36