Wycieczka klas trzecich do Malborka

Dnia 17 czerwca 2024 r. uczniowie z klas trzecich naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Malborka. Zwiedzili tam zamek gotycki, wzniesiony w kilku etapach, od 1280 r. do połowy XV wieku, przez zakon krzyżacki, którego pełna nazwa brzmi: Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Zamek ten jest jednym z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Uczniowie poznali historię zamku opowiedzianą przez panią przewodnik i obejrzeli, m.in. Zamek Wysoki z kościołem Najświętszej Marii Panny i z kaplicą grobową św. Anny, Zamek Średni z Wielką Komturią, Wielkim Refektarzem, Pałacem Wielkich Mistrzów, Refektarzem Letnim i Zimowym oraz Zamek Niski (Przedzamcze) z kaplicą św. Wawrzyńca i szeregiem zabudowań gospodarczych. Dowiedzieli się, że w 1997 r. zamek wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie udaliśmy się na obiad do restauracji BIS. Po pysznym obiedzie pojechaliśmy zwiedzić Dino Park , gdzie czekało na wszystkich mnóstwo atrakcji. Uczestnicy zobaczyli około czterdziestu ruchomych dinozaurów w otoczeniu pięknej zieleni lasu. Na ścieżce dydaktycznej o długości 1350 metrów mogliśmy podziwiać eksponaty wydające dźwięki, ruszające głową, ogonem, powiekami, a nawet brzuchem – imitując oddychanie! Odwiedzili także muzem skamieniałości i krainę zabaw.

Data dodania: 2024-05-26 18:24:08
Data edycji: 2024-05-26 18:27:06