Wycieczka klas pierwszych do Torunia

23 kwietnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki był Dom Legend Toruńskich. Dzieci mogły przenieść się tam w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Po ciekawym spotkaniu z historią, dzieci udały się na spacer po Starym Rynku. Obejrzeliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, fontannę flisaka grającego na skrzypcach okrążonego żabami, Dom Mikołaja Kopernika, w którym się urodził oraz Krzywą Wieżę. Nie zabrakło McDonalda. Wzmocniliśmy siły na dalszą część naszej wycieczki. Kolejną atrakcją wycieczki było Żywe Muzem Piernika, gdzie uczniowie brali udział w warsztatach. Mieliśmy możliwość wałkowania ciasta i odciskania w ręcznie rzeźbionych, drewnianych formach piernikarskich. Następnie udaliśmy się zakupić pamiątki, pyszne pierniki i w dobrych humorach wróciliśmy do Mławy. Bardzo dziękujemy Biuro Regiony za zorganizowanie wspaniałej wycieczki. Pozostawiła ona niezapomniane wrażenia i stała się jednocześnie inspiracją do kolejnych wyjazdów.

Data dodania: 2024-04-29 08:39:25
Data edycji: 2024-04-29 08:45:34