Wycieczka do Warszawy

23 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym i niezwykle emocjonującym punktem wyjazdu, był wjazd na Taras Widokowy na 30. piętrze PKiN. Z wysokości 114 m dzieci mogły podziwiać niepowtarzalny widok na Warszawę. Po obejrzeniu niesamowitej panoramy stolicy, udaliśmy się do znajdującego się tuż obok Teatru Lalka. Tam wzięliśmy udział w spektaklu „Baśń o Alladynie i o lampie cudownej”. Przy akompaniamencie wiolonczeli, oczarowani grą aktorów, dowiedzieliśmy się, jak ubogi, niesforny i leniwy chłopiec, stał się wielkim, bogatym i mądrym panem. Kolejnym punktem naszego wyjazdu było Stare Miasto, po którym oprowadził nas warszawski przewodnik – pan Karol. Uczniowie podczas spaceru odwiedzili ciekawe miejsca związane z historią Warszawy. Były to między innymi: plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy, pomnik Syrenki oraz Małego Powstańca, Barbakan. Spacerowaliśmy wąskimi uliczkami, podziwiając kolorowe kamienice i słuchając mitów i legend warszawskich. Jednak najlepsze czekało na nas na samym końcu. Ze Starego Miasta udaliśmy się na Stadion Narodowy. PGE Narodowy to najnowocześniejsza wielofunkcyjna arena w Europie. Odbywa się tam wiele wydarzeń sportowych, rozrywkowych i kulturalnych. Pan przewodnik oprowadził nas po trasie „Piłkarskie emocje”, dzięki temu mogliśmy obejrzeć najbardziej historyczne miejsca areny, strefę zawodniczą, szatnie reprezentacji Polski. Poznaliśmy zakulisowe ciekawostki związane z przygotowaniami do meczów Biało – Czerwonych na PGE Narodowym. Bardzo głodni udaliśmy się na obiad i w drogę powrotna do domu. To był naprawdę bardzo udany, pełen niesamowitych przeżyć dzień.

Data dodania: 2024-05-27 20:23:35
Data edycji: 2024-05-27 20:27:26