„Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię…”

28 kwietnia odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego, poświęconego patronowi naszej szkoły. Efekt przedsięwzięcia przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorek – pani Edyty Kowalkowskiej i pani Joanny Polakowskiej, bowiem  wpłynęło 120 prac plastycznych. Uroczystość rozpoczął sam Mikołaj Kopernik, który opowiedział zgromadzonym o swoim życiu. W genialnego astronoma wcielił się uczeń klasy 3c Artur Wydrzyński. Następnie uczennice klasy 3c Małgorzata Matusiak i Julia Wenderaus przybliżyły ciekawostki z życia wielkiego uczonego. Uczeń klasy 8b Jakub Celmerowski zaprezentował zebranym współczesny przyrząd astronomiczny – lunetę. W dalszej kolejności pani dyrektor Jolanta Tyl i pani wicedyrektor Eliza Pydynkowska wręczyły zwycięzcom nagrody i dyplomy. Oto laureaci:

I miejsce – Lena Żuchowska – kl. 2a – ZPO 1

Wiktor Kruszyński – kl. 3c – SP2

II miejsce – Filip Magdaliński – kl. 1c – ZPO 2

Michalina Szumkowska – kl. 3a – SP2

III miejsce – Maja Miłoszewska – kl. 3a – SP7

Marcel Rengiewicz – kl. 1a – SP1

WYRÓŻNIENIA:

Alan Matusiak – kl. 2a – SP2

Oskar Zalewski – kl. 3b – SP2

Eryk Kornacki – kl. 2a – SP7

Julia Frankowska – kl. 3a – SP6

Natalia Libera – kl. 1c – ZPO 2

Paulina Morawska – kl. 2b – SP6

Na koniec organizatorki wręczyły podziękowania nauczycielkom, które przygotowały uczniów do konkursu.

Znany rzeźbiarz Konstanty Laszczka powiedział: „Talent bez nauki – to brylant nieobrobiony, który choć jest brylantem, nie wydaje blasku”. Patron naszej szkoły to prawdziwy brylant, błyszczy na kartach każdej encyklopedii. Zwycięzcy Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego również zabłysnęli swoją kreatywnością i twórczą wyobraźnią.

Data dodania: 2022-05-06 08:34:25
Data edycji: 2022-05-06 08:45:02