Uczniowie klas 3 a i 3 b sprzątali świat

Akcja Sprzątanie Świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W akcji Sprzątanie Świata – Polska nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. W ramach tegorocznej edycji wychowawczynie pani Olga Meredyk i pani Magdalena Kołodzińska zorganizowały akcję terenową i wraz ze swoimi klasami sprzątnęły najbliższą okolicę naszej szkoły. Wszyscy przypomnieli sobie, jak należy segregować odpady. Przed wyprawą wolontariusze zrobili wspólne zdjęcie z pustymi workami, natomiast na zakończenie – z zapełnionymi workami. To przykre, że ludzie nie zdają sobie sprawy, że zaśmiecanie środowiska stanowi zagrożenie dla natury i każdego z nas. Wśród zebranych śmieci znaleziono … telefony komórkowe. Elektrośmieci są szczególnie groźnymi odpadami, bo zawierają metale toksyczne!

Hasło tegorocznej akcji, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza ,,Cogito ergo sum", każdy z nas powinien wziąć sobie do serca. ,,WIEDZĄ NIEPODWAŻALNĄ JEST BOWIEM, ŻE NIE OPŁACA SIĘ ŚMIECIĆ W NATURZE, JEŚLI CHCEMY ZADBAĆ O NASZE WSPÓLNE ORAZ PRZYSZŁYCH POKOLEŃ ZDROWIE. NISZCZĄC NATURĘ, NISZCZYMY SIEBIE”.

Data dodania: 2021-09-25 17:33:49
Data edycji: 2021-09-25 17:38:09