,,Tydzień zdrowego odżywiania”

Dlaczego powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw i owoców, wiedzą nie tylko dorośli, ale także dzieci. Uczniowie klasy 2 b doskonale znają rodzaje, kształty, kolory oraz smaki niektórych warzyw, o czym mogliśmy się przekonać na początku października, kiedy na naszych zajęciach rozmawialiśmy o marchewkach, selerach, porach i kalafiorach. Dzieci wiedziały, że warzywa są bardzo potrzebne w codziennym życiu oraz, że są źródłem witamin i mikroelementów. Okazało się również, że warzywa można wykorzystać do wspaniałej zabawy, co udowodniły dzieci wykonując przepiękne kukiełki warzywne. Dzieci przemieniły warzywa w różne zwierzęta, lalki oraz bajkowe postacie. Dzieci wykonywały prace z wielkim zaangażowaniem i wykazały się dużą inwencją twórczą a swoją pomysłowością i oryginalnością zachwyciły kolegów i koleżanki z innych klas.

Data dodania: 2023-10-25 17:53:42
Data edycji: 2023-10-25 17:58:55