Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

Od 12 do 16 września Szkolne Koło PCK zorganizowało i przeprowadziło akcję profilaktyczną dotyczącą zapobiegania chorobom zakaźnym. Na zajęciach koła uczniowie wyszukali i przeanalizowali informacje o grypie, COVID-19 i innych chorobach zakaźnych, następnie wykonali gazetkę w gablocie na korytarzu szkolnym. We wszystkich klasach IV-VIII odbyły się pogadanki z pielęgniarką szkolną. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób zapobiegać chorobom przenoszonym drogą kropelkową. Mogli też uzyskać odpowiedzi na przygotowane wcześniej pytania. Uczniowie z Ukrainy uczący się w oddziale przygotowawczym uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez panią Bożenę Piotrkowską. Wykonali też prace plastyczne promujące profilaktykę chorób zakaźnych.

Data dodania: 2022-09-21 08:15:26
Data edycji: 2022-09-21 08:22:30