''Szkolna ławka przyjaciółek''

Nasza szkoła bierze udział w konkursie Szkolna Ławka Przyjaciółek. Tuż przed feriami ósmoklasistki pomalowały ławkę, która stanęła na drugim piętrze. Szkolna Ławka Przyjaciółek to miejsce, gdzie nastolatki mogą porozmawiać ze sobą, z nauczycielem, ze szkolnym psychologiem, z rodzicem. To miejsce, które ma zbliżyć, pomóc rozwiązać problem związany z okresem dojrzewania, problem z relacją, samooceną i każdy inny. To miejsce wyrażania swoich uczuć, myśli, wypowiedzenia problemu. Szkolna Ławka Przyjaciółek to symboliczne miejsce wsparcia, mówiące, że nastolatka w szkole nie pozostaje sama, co wymaga podkreślania po długiej izolacji w czasie pandemii, a także istotne jest w okresie dojrzewania, gdyż zapobiega poczuciu wykluczenia i samotności. Ławka ma być przestrzenią wspierającą relacje. Przy ławce zawisł plakat na temat Bądź sobą, a wkrótce powstaną nowe zadania edukacyjne.

Data dodania: 2023-03-15 09:34:45
Data edycji: 2023-03-15 09:36:13