Szkoła XXI wieku

16 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie nauczycieli z trzech szkół podstawowych (Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Mławie, Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Rudnickiej w Mławie i Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Makuszyńskiego w Mławie) współpracujących ze sobą przy realizacji rządowego programu „Aktywna tablica”, który ma na celu „rozwój szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych”. Pedagodzy zobaczyli zajęcia, podczas których wykorzystano zakupione ze środków budżetu państwa i samorządu programy multimedialne: Logopedia PRO pakiet PLATINUM, Moc emocji PRO 2, Spektrum autyzmu PRO 2, Bee-Boty oraz klocki Korbo. Nowoczesne pomoce dydaktyczne uatrakcyjniają zajęcia, rozwijają mowę, kompetencje emocjonalno-społeczne i komunikacyjne, myślenie, a także kreatywność. Spotkanie było okazją do czerpania inspiracji, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, by jeszcze skuteczniej wspierać dzieci w edukacji.

Data dodania: 2023-05-19 18:19:38
Data edycji: 2023-05-19 18:20:38