Święto liczby π w naszej szkole

14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby π, stałej nazywanej także ludolfiną. Data święta jest związana z zaokrągleniem π do części setnych, które wynosi 3,14. Na drugim piętrze korytarz naszej szkoły zamienił się w matematyczną alejkę. Podczas przerwy dzieci mogły poczytać wiersze o liczbie π, obejrzeć prace innych uczniów oraz rozwiązać matematyczne rebusy. Na lekcjach matematyki uczniowie zapoznali się z historią liczby π oraz wykonali przydzielone zadania. Wszyscy świetnie się bawili.
Klasy 4a, 4b i oddział przygotowawczy IV-VI - uczniowie stworzyli metodą kodowania panoramę miasta π.
Klasy 5a, 5b - piątoklasiści rozegrali wewnątrzklasowy turniej Państwa, miasta polegający na znalezieniu jak największej ilości słów z różnych kategorii, które mają ukrytą stałą Pi w nazwie.
Klasa 6a - grupy uczniów stworzyły krzyżówki, których głównym hasłem były słowa związane z liczbą π, np. Archimedes, ludolfina. Trudność zadania polegała na tym, że pozostałe hasła krzyżówki i utworzone do nich wyjaśnienia musiały pochodzić tylko ze świata matematyki.

KONKURS
Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby π ogłaszamy wewnątrzszkolny konkurs fotograficzny dla klas IV-VIII pt. Łuki i okręgi, czyli liczba π w architekturze, który polega na wykonaniu zdjęcia ukazującego liczbę π w budownictwie. Prace należy dostarczyć nauczycielom matematyki do 15 maja 2023r.
Zachęcamy do zabawy!
Data dodania: 2023-03-15 09:28:49