Światowy Dzień Ziemi

W dniach od 17.04 do 24.04 uczniowie klas IV-VIII oraz oddziału ukraińskiego IV-VI na lekcjach przyrody i biologii uczestniczyli w różnorodnych zajęciach związanych z obchodami Światowego Dnia Ziemi. Odbyły sie warsztaty dotyczące segregowania odpadów i recyklingu. Uczniowie samodzielnie posegregowali odpady wykonane z różnych materiałów. Wyszukali informacje, co można wytworzyć z tych odpadów, aby je ponownie wykorzystać. Wymyślili hasła zachęcające do segregacji i przetwarzania odpadów. Wykonali plakaty, które zostały zaprezentowane na tablicy na korytarzu szkolnym. Zorganizowane zostało też spotkanie z panem Pawłem Wiktorowiczem, przedstawicielem firmy Novago, która jest odpowiedzialna za godpodarowanie odpadami na terenie naszego miasta. Zaproszony gość przekazał uczniom wiele informacji na temat sposobów przetwarzania odpadów korzystnych dla środowiska.

Data dodania: 2023-04-28 21:55:01
Data edycji: 2023-04-28 22:00:00