Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju o podłożu neurologicznym, które dotyczy tysięcy osób w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata oraz rozumieniem relacji społecznych. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Pamiętaliśmy o tym dniu również jako społeczność szkolna. Uczniowie na znak solidarności z osobami autystycznymi ubrali się na niebiesko, słuchali prelekcji, oglądali filmy, kolorowali kolorowanki, obejrzeli prezentację dotyczącą autyzmu. Na drugiej godzinie lekcyjnej cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, gdzie wspólnie stworzyliśmy jeden wielki puzzel, chcąc pokazać, że mimo tego, że każdy z nas jest inny, to wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zaproponowanych aktywnościach Podjęte działania podniosły świadomość uczniów na temat autyzmu oraz ukazały problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Data dodania: 2024-04-04 20:42:54
Data edycji: 2024-04-04 20:45:34