Światowy Dzień Rzucania Palenia

Idea obchodzonego w Polsce i na świecie „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu” ma zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Jej celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa globalnie i lokalnie na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim na skutki zdrowotne, które spowodowane są paleniem papierosów oraz e-papierosów. Równie ważny jest fakt, że osoby niepalące (w tym dzieci) mają prawo do przebywania w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego, bez narażania na tzw. „bierne” palenie. Uczniowie klasy Vc na lekcji WDŻ przypomnieli sobie czym jest papieros, z czego się składa, jakie są skutki palenia. Zdecydowanie sprzeciwili się paleniu papierosów i dzielnie pracowali wykonując plakaty informacyjne, które zawisną w naszej szkole.

Data dodania: 2023-11-18 18:57:34
Data edycji: 2023-11-18 19:06:57