Światowy Dzień Jabłka

Światowy  Dzień Jabłka

29 września uczniowie klasy 1c obchodzili Światowy Dzień Jabłka. Wszyscy w tym dniu zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłuszkami. Dzień ten jest bardzo ważny, ponieważ przypomina, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą do zapewnienia sobie zdrowia, witalności oraz zminimalizowania ryzyka wielu chorób. Zajęcia rozpoczęły się pogadanką na temat witamin, które kryją w sobie jabłka. Spędziliśmy dzień na różnych zabawach z wykorzystaniem tego pysznego owocu. Dzieci wyklejały obrazek jabłka,a przy okazji uczyły się rozpoznawać emocje. Wspólnie został przygotwany przepyszny deser. Nie zabrakło również piosenek o jabłuszkowej tematyce. Dzięki temu świętu na pewno każdy zapamięta, że jedzenie jabłek i innych owoców przynosi wiele korzyści dla zdrowia.

Data dodania: 2023-09-28 18:35:30
Data edycji: 2023-09-28 18:36:57