#SuperKoderzy w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie.

W maju 2021 roku nauczycielka informatyki Elżbieta Kaszubska wraz z grupą czwartoklasistów i siódmoklasistów wzięła udział w eliminacjach do #SuperKoderów – projektu stworzonego przez Fundację Orange.

Uczniowie stworzyli film, który przeszedł eliminacje, i zakwalifikowali się do programu. Od września 2021 r. już jako piątoklasiści i ósmoklasiści rozpoczęli pracę nad projektem „Władcy Internetu”. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu szkoła kupiła roboty Dasch. Dzieci poznały tajniki tworzenia strony internetowej i programowania w programie Scratch. Na lekcjach matematyki z panią Patrycją Jabłonowską stworzyły klocki (sześciany) z opisanym językiem HTML, natomiast na zajęciach informatyki uczyły się tworzenia stron internetowych. Uczniowie programowali roboty, poznali zasady ich działania i kodowali ich wędrówki. Starsi koledzy chętnie pomagali młodszym. Wszyscy doskonale się bawili.

Udział w projekcie był bardzo ciekawym doświadczeniem. Roboty przydadzą się nie tylko na lekcjach informatyki. Szkoła otrzymała podziękowanie i certyfikat potwierdzający udział w programie, natomiast uczniowie – koszulki #SuperKoderów, różne gadżety oraz dyplomy pamiątkowe.

Data dodania: 2022-06-21 20:39:29
Data edycji: 2022-06-21 20:41:26