#SprzątamyDlaPolski

We wtorek, 4 października nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy Dla Polski”. Poprzez konkretne działanie uczniowie wszystkich klas I-III wraz z wychowawcami i opiekunami chcieli zwrócić uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu oraz dbałość o nasze lokalne środowisko. Inicjatywy ukierunkowane na czyste otoczenie to również przejaw troski o naszą Ojczyznę. O potrzebie tego typu akcji świadczą liczby – w poprzedniej edycji wzięło udział ponad 250 000 osób. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie „Dla Polski” zostało objęte m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Uczniowie naszej placówki sprzątali teren szkoły oraz między innymi ulice Bagno, Sportową i H. Sienkiewicza. Chętnie
i z dużym zaangażowaniem zapełniali worki na śmieci w pełni świadomi, jak ważną pracę wykonują. Chcemy wspólnie
z młodym pokoleniem pokazać, że warto troszczyć się o środowisko.

Data dodania: 2022-10-06 21:32:08
Data edycji: 2022-10-06 21:39:01