SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Uczniowie klasy Ic uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami. Tematem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz uświadomienie uczniom przyczyn powstawania pożarów i przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa. Uczniowie dowiedzieli się ,że praca strażaka jest ciężka i trudna, a czasami bardzo niebezpieczna. Poznali zadania i obowiązki strażaków oraz dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Uczniowie zobaczyli jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich, oraz lanie wody ze strażackich węży. Strażacy przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

#laboratoriaprzyszlosci

Data dodania: 2024-05-22 08:16:09