„Spotkanie z poezją” w klasach I – III

24 marca odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją” dla klas I – III oraz Oddziału Przygotowawczego. Każdą klasę reprezentowało dwóch uczestników. Uczniowie mieli za zadanie w sposób mistrzowski zaprezentować swój ulubiony wiersz. W repertuarze młodych artystów znalazła się poezja m.in. Wandy Chotomskiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, ks. Jana Twardowskiego. Spotkanie miało tym bardziej wyjątkowe znaczenie ponieważ rok 2023 został ogłoszony „rokiem Wisławy Szymborskiej”. Ponadto, nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu „Mistrzyni Szymborska”. Konkurs rozpoczęto uczczeniem pamięci poetki w związku z setną rocznicą urodzin noblistki. Z tej okazji uczennice klasy 8a i 8b: Wiktoria i Natalia zaśpiewały utwór do słów wiersza noblistki „Nic dwa razy”. Następnie wysłuchaliśmy recytacji wierszy wszystkich uczestników. Dzieci zaprezentowały się wspaniale, przez co komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. W czasie kiedy jury udało się na burzliwe obrady, widownię zabawiali występami wokalnymi uczniowie klas 1a i 1b, którzy wykonali utwory „Duże buty” oraz „A ja mam psa”. Przepięknie zaśpiewała i zagrała na gitarze Julia Chojnacka z klasy 3b utwór napisany przez Jeremiego Przyborę „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Po długich naradach udało się wyłonić Laureatów konkursu: I miejsce Julia Chojnacka klasa 3b – wiersz W. Chotomskiej „Makaron” II miejsce Maja Kowalska klasa 2b – wiersz J. Brzechwy „Spóźniony słowik” III miejsce Sandra Krupińska klasa 3b – wiersz J. Tuwima „Włos” Jury przyznało również dwa wyróżnienia: Pola Masiak klasa 1b – wiersz J. Brzechwy „Kłamczucha” Sasza Romanowa Oddział Przygotowawczy – wiersz M. Frąszczarz „Wiosna”. Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy! Imprezę w sposób niezwykle profesjonalny poprowadziły uczennice klasy 3b: Nikola Antczak i Weronika Jabłonowska, a organizatorkami całego wydarzenia były: p. Olga Meredyk, p. Milena Pieńdyk-Skalińska oraz p. Katarzyna Chmielewska-Jeziorska.

Data dodania: 2023-03-26 19:04:50
Data edycji: 2023-03-26 19:09:46