Spotkanie uczniów klasy 3a z przedstawicielem mławskiej Komendy Policji panią Anną Pawłowską w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa.

Wiosenna aura sprawia, że wszyscy chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Korzystając z ładnej pogody, wyjeżdżamy, podróżujemy, wędrujemy i podejmujemy różne aktywności w plenerze, dlatego warto pochylić się nad szeroko pojętym bezpieczeństwem. Wiosna to pora roku, w której obserwujemy wzmożony ruch samochodowy, rowerowy i pieszy. Mając na uwadze fakt, że jego uczestnikami są także dzieci i młodzież mazowieckich przedszkoli, szkół i placówek, Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Kurator Oświaty zaplanowali w dniach 11–19 maja 2023 r. Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w dniu 11.05.2023r uczniowie klasy 3a spotkali się z Rzecznikiem mławskiej Policji panią Anną Pawłowska. Pani Ania przeprowadziła pogadankę na temat zagrożeń związanych z korzystania z Internetu jakie są z tym związane zagrożenia, czym jest cyberprzemoc. Omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z Internet oraz co robić gdy się staniemy ofiarami cyberprzemocy i u kogo maja uczniowie szukać pomocy oraz jak się maja zachować gdy są świadkami cyberprzemocy. Na koniec pani Ania Pawłowska przypomniała również uczniom o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz podczas zbliżających się wakacji. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. Uczniowie na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane podziękowanie oraz drobna maskotkę.

Data dodania: 2023-05-12 20:57:46
Data edycji: 2023-05-12 21:11:26