Sposób na lekturę

W ostatnim tygodniu uczniowie klasy 4c omawiali lekturę „Kajko i Kokosz”. Zamiast tradycyjnego sprawdzianu, podsumowującego wiadomości i umiejętności zdobyte w trakcie lekcji, uczniowie wykonali różnorodne zadania. Pierwsze polegało na zakodowaniu pojęć związanych z lekturą, a następnie inny uczeń musiał je „rozkodować”. Kolejne – w formie pracy w grupach – miało na celu wykazanie się kreatywnością, tzn. uczniowie stworzyli w parach swój własny komiks, którego bohaterami byli właśnie Kajko i Kokosz. Ostatnie zadanie wykonali tylko chętni uczniowie, bowiem był to gród i chata Kajka i Kokosza. Uczniom klasy 4c bardzo podobała się inna forma lekcji, wszyscy byli zachwyceni, ponadto wykazali się pomysłowością i szczegółową znajomością lektury.

Data dodania: 2023-02-06 08:33:18
Data edycji: 2023-02-06 08:37:28