SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY „KARUZELA UCZUĆ”

Uczniowie kl. IV-VII  uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym  „Karuzela Uczuć” przygotowanym przez psychologa szkolnego Marzenę Gorlewską  oraz Panią Nataszę Dmuchowską. Uczniowie klas 7 naszej szkoły wspaniale wcielili się w rolę ludzkich emocji : radości, smutku, złości, strachu i odrazy,  przygotowali również scenografię i dekoracje.

Mimo zmęczenia związanego z upalną pogodą doskonale stanęli do tego zadania. Była to szczególna lekcja  współpracy oraz zarządzania własnymi emocjami.  Uczestnicy spektaklu dowiedzieli się ,w jaki sposób zdrowo  wyrażać uczucia i dbać o swój dobrostan psychiczny.  Psycholog szkolny w krótkiej prezentacji wskazał na ważną rolę emocji i uczuć w naszym życiu oraz opowiedział, jak oswajać i wyciszać tzw.  „trudne  emocje”, aby  podejmować racjonalne decyzje i świadomie kierować swoim zachowaniem.  Niech ta  lekcja na długo pozostanie w nas.

„Wszystkie odpowiedzi, których potrzebujesz leżą w Twoim wnętrzu. Codziennie w chwilach wyciszenia  zadawaj sobie pytanie o kierunek, w którym zmierzasz a odpowiedzi szukaj w swoich uczuciach oraz intuicji. Czuj sercem i umysłem. Właściwa droga zawsze będzie wywoływać pozytywne odczucia i będzie miała sens…”- Mike Dooley

Data dodania: 2021-07-01 12:13:28
Data edycji: 2021-07-01 12:14:40