Smak przygody, czyli wycieczka drugoklasistów do Olsztyna

11 maja uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Olsztyna. Pierwszą atrakcją był spektakl pt. „Fru-Fru” w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Małych widzów oczarowała historia Fru-Fru, robaczka, mieszkającego w ogrodzie, czekającego na moment, kiedy stanie się motylem. Tytułowy bohater jak dziecko poznaje świat i siebie, mierzy się z pierwszymi wyzwaniami i rozczarowaniami. Przedstawienie z ciekawą scenografią, użyciem nietypowych lalek i nowoczesnych form plastycznych wzbudziło duże zainteresowanie i niejednokrotnie zaskoczyło drugoklasistów.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w domu papug – papugarni. Dzieci miały okazję pogłaskać i nakarmić ptaki siedzące im na ramionach. Bilski kontakt z dużymi, kolorowymi arami zrobił na wszystkich wielkie wrażenie i wyzwolił wiele emocji.

Inne doznania uczniowie przeżyli podczas pobytu w Warmiolandii – Mieście Dzieci. Oprócz doskonałej zabawy i mnóstwa aktywności fizycznych: zjeżdżalni, strzelania kulkami, ścianki wspinaczkowej, wcielenia się w postacie lekarza, sprzedawcy czy policjanta drugoklasiści wyciągali wnioski z eksperymentów naukowych pokazanych na warsztatach edukacyjnych z Szalonym Profesorem Ryzykiem-Fizykiem.

Po tak intensywnym dniu wszyscy z przyjemnością skonsumowali ulubione przysmaki w restauracji McDonald’s. To była zdecydowanie udana wycieczka. Klasy 2a i 2b już czekają na kolejną.

Data dodania: 2022-05-18 08:18:53
Data edycji: 2022-05-18 08:24:26