Smacznie, kolorowo i zdrowo

8 listopada uczniowie klasy 1 a i 1 b przygotowali zdrowe, pożywne kanapki. Po wskazówkach o higienie i zasadach bezpieczeństwa dzieci zabrały się do pracy. Na stolikach zagościły jesienne barwy i witaminy, pojawiły się pomidory, sałaty, rzodkiewki, ogórki, papryki, a obok nich wędlina i inne smakołyki. Pierwszoklasiści samodzielnie smarowali pieczywo masłem i układali na nim wybrane przez siebie produkty, tworząc kolorowe, fantazyjne wzory. Kanapki wyglądały tak apetycznie, że nawet skusiły „niejadki”. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Dzięki tym zajęciom uczniowie utrwalili sobie zdrowe nawyki żywieniowe, rozwinęli kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas przygotowywania i spożywania posiłków. I już wiedzą, że kanapki powinny być nie tylko smaczne, ale i zdrowe.

Data dodania: 2021-11-15 10:52:31
Data edycji: 2021-11-16 09:36:22