Skarbczyk wiedzy muzycznej cz. 1

,,Nad pięknym, modrym Dunajem”
21 października dla przedszkola i klas I-III odbył się pierwszy koncert muzyków z Agencji Artystycznej ,,Pozytywka" zatytuowany ,,Nad pięknym, modrym Dunajem”. Słuchacze przenieśli się do Wiednia. Dzieci poznały skrzypce – najmniejszy instrument należący do rodziny instrumentów smyczkowych. Artyści opowiedzieli historię walca wiedeńskiego, który jest najstarszym tańcem balowym. Jego początki sięgają drugiej połowy XVIII wieku. Na rozwój walca wiedeńskiego wpłynęła bez wątpienia muzyka tworzona przez Piotra Johanna Straussa – znanego na całym świecie austriackiego kompozytora, dyrygenta i skrzypka. Publiczność dowiedziała się też, jak słynny ,,król walca” rozpoczął swoją przygodę z grą na skrzypcach i fortepianie. Dzięki takim spotkaniom dzieci mają bezpośredni kontakt z muzyką.

Całą fotorelację wykonano sprzętem zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Data dodania: 2022-10-27 18:06:07
Data edycji: 2022-10-27 18:24:10