Przez zabawę w Scratchu do programowania robota Cue

Na lekcjach informatyki uczniowie klasy 4b opanowali umiejętność programowania. Najpierw w komputerach dzięki pracy w programie Scratch, w którym łączyli i układali bloczki we właściwej kolejności tworząc kody do wybranych obiektów. Z odpowiednich kodów dzieci urzeczywistniały animacje ze swojej wyobraźni. W efekcie powstały nietypowe, kreatywne i wesołe pracę. Następnie dzięki zasobom zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości", a konkretnie robocikom Cue uczniowie mogli wypróbować swoje umiejętności programowania w bardziej realnych warunkach. Używając aplikacji na smartfony układali polecenia i zadania dla robocika. Mogli też zaprogramować jego kolor, prędkość, kąt obrotu i itp. Ucząc się programowania dzieci mają okazję zdobywać wiele różnych kompetencji kluczowych, nie tylko cyfrowych, ale też np. przedsiębiorczości, czy społecznych podczas pracy w grupie. Kodowanie robota Cue przyniosło uczniom jeszcze więcej korzyści chociażby dzięki oprogramowaniu w języku angielskim z czym czwartoklasiści świetnie sobie poradzili.

Data dodania: 2023-04-17 17:57:09
Data edycji: 2023-04-17 17:58:50