Przedszkolaki na poczcie

18 października obchodzimy Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. Swoje święto mają wszyscy pracownicy poczty, listonosze i doręczyciele, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki.
Z tej okazji przedszkolaki ze SP nr 2 wybrały się do pobliskiej placówki pocztowej. Poznały, jak wygląda zawód listonosza oraz jakie są obowiązki pozostałych pracowników poczty. Dzieci dowiedziały się, jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do odpowiedniego odbiorcy. Maluchy natomiast w sali przedszkolnej gościły pracownika Poczty Polskiej. Dzieci z ogromną radością wykonały kartki, które ozdobiły kolorowymi rysunkami i włożyły do koperty, a następnie przyklejały znaczki.
Dzięki zajęciom i zabawie dzieci mogły same wczuć się w rolę listonosza oraz dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tego zawodu. Warto pamiętać, że takie zawody jeszcze istnieją, pomimo nowoczesnego świata. Warto czasem napisać krótki list lub przesłać kartkę np. na święta.

Data dodania: 2023-10-16 22:24:31
Data edycji: 2023-10-20 09:39:20