Przedświąteczna wizyta uczniów klasy 3a u Burmistrza Miasta Mławy Sławomira Kowalewskiego.

Przedświąteczna wizyta uczniów klasy 3a u Burmistrza Miasta Mławy  Sławomira Kowalewskiego.

W czwartek 15 grudnia 2022 r. Burmistrz Miasta Mławy Sławomir Kowalewski gościł w swoim gabinecie grupę uczniów
z klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie wraz z wychowawczynią panią Joanną Polakowską. Urzędnik opowiedział dzieciom o swojej pracy i zainteresowaniach oraz ludziach zasłużonych dla Mławy i Polski. Był pod wielkim wrażeniem wiedzy swoich gości na temat miasta i kraju. Rozmawiał z nimi także o bezpieczeństwie, ich planach na przyszłość oraz potrzebie nauki, która jest niezbędna do tego, aby realizować swoje marzenia.
Duże zainteresowanie trzecioklasistów wzbudziła ukraińska flaga z podpisami żołnierzy walczących w obronie Ojczyzny przekazana panu burmistrzowi w podziękowaniu za wszelką pomoc udzieloną przez mieszkańców naszego miasta dla Ukrainy. Uczniowie otrzymali upominki, dzięki którym będą bezpieczni na drodze.

Dzieci obejrzały również znajdujące się na klatce schodowej witraż z artystyczną wersją herbu miasta i tryptyki malarskie Zdzisława Kruszyńskiego „Drzwi do Mławy” oraz poznały kilka faktów na temat ludzi i budynków na nich uwiecznionych.

Na koniec spotkania Burmistrz Miasta Mławy Sławomir Kowalewski otrzymał od trzecioklasistów własnoręcznie wykonaną kartkę ze świątecznymi życzeniami. Uczniowie zostali zaproszeni przez pana burmistrza na kolejną wizytę na wiosnę w celu zwiedzenia mławskiego ratusza.

Data dodania: 2022-12-19 22:21:31
Data edycji: 2022-12-19 22:25:06