Propozycje naszych czytelniczek na jesienne wieczory

Pax

Jon Klassen, Sara Pennypacker

Autor opowiada o niesamowitej przyjaźni chłopca i lisa. Od chwili gdy Peter uratował osieroconego liska, są nierozłączni. Powieść bawi i wzrusza do łez. Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2016 lubimyczytać.pl

Lena

Kubuś Puchatek

Alan Alexander Milne

Wzruszająca opowieść o akceptacji i przyjaźni. Krzyś i jego przyjaciele, czyli mieszkańcy Stumilowego Lasu, bardzo się od siebie różnią, mimo to gotowi są wzajemnie nieść sobie pomoc i wsparcie.

Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają, że od wielu lat książki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i młodzieży.

Julia

Myszy i ludzie

John Steinbeck

Piękna, poruszająca i nadzwyczajnie smutna książka opowiadająca o niesamowitej przyjaźni. George jest wątłym człowiekiem, a podążający w ślad za nim Lennie – upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły fizycznej mężczyzna co chwila sprowadza na siebie i towarzysza mniejsze lub większe nieszczęścia. Nie mogąc znaleźć dla siebie miejsca, przyjaciele przemierzają pogrążone w wielkim kryzysie Stany w poszukiwaniu pracy i akceptacji. Ich marzeniem i celem jest własna farma, na której mogliby wspólnie hodować króliki.

Julia

Felix, Net i Nika

oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Rafał Kosik

To pierwszy tom bestsellerowej serii o nastolatkach, które przeżywają niesamowite przygody. Powieść opowiada
o sztucznej inteligencji, duchach, skarbach oraz nastoletnich uczuciach. Ta książka rozbawi Was do łez.

Lena

Data dodania: 2022-10-26 19:52:23