Poznajmy się!

01.02.223r. uczniowie klasy 4c podczas lekcji języka polskiego zrealizowali zadanie z projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” z modułu IV – „Kultury  świata”. Na zaproszenie wychowawczyni p. Edyty Kowalkowskiej przyszły na lekcję trzy uczennice z Ukrainy z oddziału przygotowawczego 4-6, które przybliżyły dzieciom tradycje i kulturę ukraińską. Następnie nauczyły czwartoklasistów podstawowych zwrotów ukraińskich. To pierwsze spotkanie polsko – ukraińskie w takiej formie, na pewno zaowocowało integracją uczniów. Lekcja była bardzo ciekawa, polscy uczniowie zachwyceni, a dla koleżanek z Ukrainy było to nowe doświadczenie, bowiem po raz pierwszy w polskiej szkole miały okazję nauczyć innych swojego rodzimego języka.

Data dodania: 2023-02-06 08:28:46
Data edycji: 2023-02-06 08:31:55