PIERWSZOKLASIŚCI W CHATCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W czwartek 23 listopada, pomimo trudnych warunków atmosferycznych, uczniowie klasy 1a, 1b i 1c udali się na spotkanie ze Świętym Mikołajem do Kamionki. Po dotarciu do Wioski Garncarskiej każda z klas uczestniczyła w trzech różnych aktywnościach i atrakcjach. Część dzieci udała się na warsztaty dekorowania bombek. Pierwszoklasiści z ogromnym zapałem zabrali się do pracy, a ilość brokatu na stołach wywołała u większości błysk w oku i nieukrywany zachwyt. Inna grupa odbyła w tym czasie spacer z przewodnikiem. Dzieci obejrzały oranżerię wypełnioną pięknymi choinkami udekorowanymi według różnorodnych tradycji i zwyczajów. Nie zabrakło również szopki, o której niezwykle interesująco opowiadała pani przewodnik. Spacer zakończony był smacznym piernikiem i zimową, ciepłą herbatą. Wisienką na torcie było spotkanie z prawdziwym Świętym Mikołajem w jego Świątecznej Chatce. Dzieci z zapartym tchem i niesamowitym podekscytowaniem słuchały opowieści Świętego Mikołaja o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Zadawały pytania, rozmawiały i upewniały się czy ten Mikołaj jest na pewno prawdziwy. Wszystkie dzieci oraz panie, które towarzyszyły swoim uczniom otrzymały imienne kartki ze świątecznymi życzeniami od Świętego Mikołaja. Po tylu wrażeniach i emocjach dzieci poczuły się bardzo głodne. Pierwszoklasiści zjedli wspólnie smaczny obiad w świątecznej scenerii gospody w Kamionce. Wszyscy poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia.
#laboratoriaprzyszlosci
Data dodania: 2023-11-27 20:57:34