Pierwszoklasiści i pierwsza pomoc

Udzielanie pierwszej pomocy to obowiązek każdego z nas, dlatego bardzo ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia życia. We wtorek 14 czerwca pierwszoklasiści z naszej szkoły wzięli udział w zajęciach profilaktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod okiem wolontariuszy Szkolnego Koła PCK z Zespołu Szkół nr 4 w Mławie i ich opiekuna pana Mariusza Śmiegel uczniowie uczyli się, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe, trenowały wzywanie służb ratunkowych w sytuacjach zagrożenia życia i udzielanie pierwszej pomocy na fantomie. Poznały pozycję boczną bezpieczną oraz ćwiczyły bandażowanie. Pierwszoklasiści bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, z wielkim zaangażowaniem wykonali wszystkie czynności ratownicze.

Data dodania: 2022-06-23 23:24:13
Data edycji: 2022-06-23 23:25:23