Pierwsza wizyta w Muzeum klasy 1a

W maju klasa 1a wybrała się wraz z wychowawcą do Muzeum Ziemii Zakrzeńskiej w Mławie.  W drodze do Muzeum na ulicy, uczniowie obserwowali także architekturę i przyrodę swojego miasta; poszerzali wiedzę społeczno-przyrodniczą. Po wejściu do budynku muzeum dzieci oniemiały na widok ogromnych przestrzeni i wielkich schodów na piętro. Zajęcia prowadziła pani, która jest nie tylko specjalistą z zakresu historii i przyrody, ale potrafi zaczarować dzieci swoja osobą. Celem wizyty było poznanie pojęć -  muzeum, eksponaty, galerie oraz zasad zachowania się w miejscu kultury. Uczniowie oglądali wszystkie ekspozycje, które rozmieszczone są w muzeum. W każdej części pani kustosz pokazywała ciekawe eksponaty, opowiadała jakąś legendę lub historię, zadawała zagadki, a nawet pozwoliła dotknąć  wybranych przez nią przedmiotów. Uczniowie byli zaciekawieni wszystkim, co zobaczyli i usłyszeli. Wielu z nich obiecało już w najbliższym  czasie wrócić do muzeum tym razem wraz z rodzicami i szczegółowo obejrzeć ekspozycje, które każdemu najbardziej się spodobały.

Data dodania: 2024-05-23 08:16:57
Data edycji: 2024-05-23 08:18:16