Piękny i zdrowy uśmiech Pierwszaków

27 lutego uczniowie klasy 1a na zajęciach gościli mamę Kamila. Pani Małgosia jest higienistką stomatologiczną i przyjęła nasze zaproszenie w związku z udziałem klasy w programie edukacyjnym #ŻyjDobrze pod patronatem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mławie.

Celem wizyty była pogadanka na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje szczoteczek, jakich powinni używać past do zębów, po czym poznać, że szczoteczka jest zużyta i należy ją wymienić. Następnie pani Małgosia pokazała na dzielnym dinozaurze – maskotce, jak należy prawidłowo myć zęby. Uczniowie dowiedzieli się o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe. Na koniec wspólnie z panią higienistką pogrupowali, które pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Następnie wykonali wspólny plakat.

Pierwszoklasiści otrzymali od pani Małgosi drobne upominki w postaci dyplomów, kalendarzy oraz pysznych zdrowych lizaków bez cukru.

Data dodania: 2023-03-07 08:30:18
Data edycji: 2023-03-07 09:25:20