Piątoklasiści na wycieczce w Łodzi

Uczniowie klas 5a i 5b wraz z opiekunami udali się 24 maja 2024 r. na jednodniową wycieczkę do Łodzi. Wyjazd z Mławy we wczesnych godzinach porannych nie odebrał nikomu chęci podboju stolicy polskiej kinematografii. W strugach deszczu piątoklasiści pożegnali się z Mławą i ruszyli w drogę.

Pierwszym etapem wycieczki były grupowe warsztaty w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Można było zobaczyć nie tylko piękną wystawę maszyn, dywanów artystycznych czy zdjęć dawnej Łodzi, ale przede wszystkim przypomnieć sobie zasady tworzenia mapy, elementy topografii miejskiej, znaczenie symboli narodowych oraz najważniejszych oznaczeń sztandarowych. Podczas tworzenia zleconych przez przewodniczki zadań uczniowie wykazali się kreatywnością oraz nauczyli się nowych umiejętności.

Przejazd do Manufaktury, by tam przyjrzeć się eksperymentom naukowym z azotem, to kolejny punkt wycieczki. Spacer w chmurach, powietrze zamknięte w balonie, które można było zobaczyć, róża zamieniona w kamień, a wreszcie wybuch i ucieczka przed minipowodzią to tylko niektóre atrakcje naukowe, z którymi zetknęły się dzieci w czasie ponadgodzinnych zajęć w Centrum Nauki i Techniki EC1. Piątoklasiści bawili się tak doskonale, że nie zauważyli, ile nauki pochłonęli w tym czasie.

Ostatnia atrakcja to zabawa sprawnościowo-strategiczna w Arenie Laser Games. Pułapki, wąskie korytarze, małe okienka oraz wielobarwne dyskotekowe oświetlenie dodawało tej zabawie rywalizacji, tajemniczości oraz wiarygodności tajnej misji, którą musiała przejść każda z czterech drużyn.

Piękne widoki panoramiczne, ciekawe imprezy, wielokulturowość i bogactwo historyczne tego miasta zachwycają, zadziwiają i zapewne u wielu powodują chęć powrotu, by zwiedzić wszystko wolniej, dokładniej i w nowej odsłonie, bo Łódź wciąż się rozwija i nigdy nie jest taka sama. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że wycieczka dała szansę każdemu uczestnikowi na znalezienie czegoś ciekawego dla siebie.

Data dodania: 2024-05-28 10:14:15
Data edycji: 2024-05-28 14:09:52