Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem, a także jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka – od tego dnia staje się pełnoprawnym przedszkolakiem.
W piątek, 17 listopada w naszym przedszkolu odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Dzieci z grupy Żabki zostały uroczyście przyjęte do społeczności przedszkolnej.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości. W części artystycznej maluchy przekonały wszystkich o tym, że zasługują na miano Przedszkolaka. Najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli. Dla większości dzieci był to pierwszy występ w życiu.
Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcia ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Jolantę Tyl oraz wręczenie książeczek i pamiątkowych dyplomów przez Pana Burmistrza Sławomira Kowalewskiego oraz wychowawcę grupy. Uwieńczeniem uroczystości był wspólny taniec z rodzicami oraz przygotowany przez nich pyszny tort i słodki poczęstunek. Ten dzień pełen emocji na pewno na długo zostanie w naszych serduszkach.
Całą fotorelację wykonano sprzętem zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Data dodania: 2023-11-20 22:58:25
Data edycji: 2023-11-20 23:00:39