,,Pamiętamy… „

W ramach zajęć z edukacji technicznej uczniowie klasy 2 b zapoznali się z tradycjami związanymi z dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym. Upamiętniając te ważne dni z wielkim zaangażowaniem przygotowywali prace techniczne, które oddają pamięć o zmarłych. Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli. W tym dniu przystrajamy groby kwiatami i stroikami, zapalamy znicze pamięci na dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Jest to święto głębokiej zadumy nad przemijaniem życia, czas refleksji nad sensem ludzkiego losu. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami, wyniesionymi z ich rodzinnych domów, opowiadały o swoich najbliższych, nie zapominając o żołnierzach, którzy polegli w obronie ojczyzny, oraz  wspomniały o samotnych żołnierskich grobach...  , o których również należy pamiętać. Zwróciliśmy uwagę na to, że może warto wziąć ze sobą dodatkowy znicz i zapalić go na jakimś zaniedbanym, smutnym, opuszczonym grobie? Nasza szkoła ma nadzieję, że ta tradycja będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Data dodania: 2023-11-03 16:28:25
Data edycji: 2023-11-03 16:30:42