Obchody Światowego Dnia Origami w SP2

24 października 2023r. świętowaliśmy w szkole Światowy Dzień Origami. Sztuka składania papieru narodziła się około 700 lat temu  w Chinach, a w Japonii dokonano rozwoju tej techniki. W Kraju Kwitnącej Wiśni origami stanowi jeden z elementów  wychowywania dzieci, a papierowy żuraw stał się symbolem pokoju. Na pewno większość uczniów choć raz w życiu składała z papieru łódkę czy samolot. Sztuka ta wymaga ogromnej dawki cierpliwości i wytrwałości. Uczniowie klasy 5c i 6b spróbowali swoich sił, wykonując słynne „niebo-piekło” – rewelacyjną papierową wróżbę z dawnych lat. Inwencji twórczej nie było końca – pojawiły się statki, samoloty, nietoperze i pieski. Zajęciom przyświecało słynne hasło: „Bawiąc-uczyć”, bowiem uczyliśmy geometrii, precyzji, koncentracji, logicznego myślenia i kreatywności. „Składankowe” prace sprawiły uczniom ogromną radość i pozwoliły uwierzyć w swoje możliwości.

Data dodania: 2023-10-29 17:20:43
Data edycji: 2023-10-29 17:24:56