O bezpieczeństwie na drodze z pierwszoklasistami z SP2

8 września odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Mławie z uczniami klasy 1a, 1b i 1c. Panie policjantki

z Komendy Powiatowej Policji w Mławie przypomniały dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Głównym celem spotkania było utrwalenie

z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole oraz w drodze do domu.

Panie policjantki ćwiczyły z dziećmi reagowanie na sygnalizację świetlną i sprawdzały czy wiedzą, kiedy można bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Dzieci otrzymały konkretne wskazówki, jak zachowywać się podczas przechodzenia na drugą stronę jezdni. Po przypomnieniu wszystkich zasad dzieci udały się z przedstawicielami Policji na pobliskie przejście dla pieszych, gdzie pod nadzorem stróżów bezpieczeństwa oraz czujnych oczu swoich wychowawczyń każde dziecko trenowało bezpieczne przejście po pasach.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości, a niektóre z nich zadawały pytania oraz chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami. Do przejeżdżających aut wołały natomiast hasło: „Kierowco, nie poluj na zebrach!”.

Dziękujemy za utrwalenie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Wszyscy poczuliśmy się bezpieczniej.

#laboratoriaprzyszlosci

Data dodania: 2023-09-10 23:02:15