Nauka jest fascynująca

31 maja 2023 roku uczniowie klas ósmych uczestniczyli w  „Powiatowym Święcie Nauki im. Profesora Tadeusza Korzybskiego” w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Tegorocznym zmaganiom w konkursach i grach edukacyjnych towarzyszyło hasło: „Zrównoważony rozwój z Wyspiańczykami – 2023”.

Podczas pierwszej części spotkania organizatorzy zaprezentowali film o patronie tego święta pt. „Człowiek renesansu profesor Tadeusz Wacław Korzybski”. Podsumowano konkursy oraz wręczono nagrody laureatom i wyróżnionym.

W konkursie plastycznym „Mława moje miasto” uczeń klasy 5a Maurycy Chrzczon zdobył wyróżnienie. Nagrodą w konkursie był katalog „Mława moje miasto” z pracami młodych artystów.

W Powiatowym Konkursie „W obiektywie matematyka” nagrodzono Jana Kowalkowskiego z  klasy 8b (III miejsce), Jana Kacprzaka z klasy 8a  (I wyróżnienie) i Bartłomieja Bojarskiego z  klasy 8a  (IV wyróżnienie).

Po zakończeniu części oficjalnej ósmoklasiści podzieleni na grupy udali się do stacji zadaniowych. Pod opieką starszych kolegów i koleżanek rozwiązywali quizy, wykonywali doświadczenia i podejmowali różne inne wyzwania w myśl zasady zrównoważonego rozwoju. Uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem, a na zakończenie czekały na nich słodki poczęstunek i nagrody.

Data dodania: 2023-06-05 21:49:19
Data edycji: 2023-06-05 21:56:34