Nasza biblioteka tętni życiem

28 października przedszkolaki obejrzały teatrzyk kukiełkowy – legendę o Mławie. W ten sposób poznały historię nazwy naszego miasta. Przedstawienie przygotowały pani Lidia Piskorska i pani Grażyna Genne, bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie. Po spektaklu dzieci wzięły udział w warsztatach tworzenia kukiełek.

W tym samym dniu pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach biblioterapeutycznych. Dzieci zwiedziły bibliotekę oraz poznały obowiązujące w niej zasady. Pani bibliotekarka przeczytała im bajkę Agnieszki Antosiewicz pt. „Dziura”, która opowiada o trudnej sztuce przepraszania i wybaczania.

W październiku bibliotekę odwiedzili też uczniowie klas czwartych. Pani Magdalena Godlewska przeczytała im fragment „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla, następnie zachęciła do rozgrzewki aparatu mowy i przygotowała łamańce językowe. Wszyscy sprostali niełatwym zdaniom. Takie żonglowanie słowami to prawdziwa sztuka.

Data dodania: 2021-11-19 12:13:31
Data edycji: 2021-11-19 12:26:49